Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šíleně prolhaná princezna

Šíleně prolhaná princezna je pohádkou pro nejmenší diváky, ale její půvaby jistě ocení i školní obecenstvo. Pohádkový nádech získává nejen dobovými kostýmy, kouzelnou hudbou, scénickými a světelnými efekty, ale také nápaditou scénou, která Vás provede tu honosnou zámeckou síní, tu hlubokým nočním lesem či vesnickou chalupou.

Samo jméno autora dílo předurčuje k úspěchu, osvědčený autor Pavel Grym dovede nadchnout dětská srdce jako málokterý dramatik. Hudbu složili Milan Baginský a Vlastimil Hanuš.

Režie se v Divadelním a loutkovém souboru Sokol Kroměříž chopil Dušan Pšenko, asistent režie Dagmar Navrátilová, hudební doprovod Michaela Akubžanová, pohybová spolupráce Věra Kopačková j.h., scéna Josef Gožďál, světla Alois Bránek, kostýmy Lucie Vojvodíková, masky Jitka Červíková, malba v programu Hana Palečková j.h., nápověda Anna Káčerová a Lucie Vojvodíková.

V pohádce se Vám představí Klára Pšenková jako Princezna Kateřina, Lukáš Veselý jako Janek, Dagmar Navrátilová jako dvorní dáma Cecilka, Marie Hrabalová jako víla Vševědka, Lukáš Paleček jako Martin a Milan Zahradník jako Ondra.

Celou pohádkovou groteskou provází stará dobrá víla Vševědka, která Vás přenese do královské země, kde vládne dobrý král, ale má velmi neposlušnou, zlobivou, ufňukanou a šíleně prolhanou dceru, princeznu Kateřinu, které se v zámku bojí všichni od dvorní dámy až po pana hofmistra, jediný, kdo věří, že by se Káča mohla napravit je dvorní sluha Janek, který vymyslí plán, jak na to. Princeznu lstí dostane ze zámku a spolu s jeho dobrými kamarády Martinem a Ondrou se převleče do obří karikatury princezny. Poté Káče názorně ukážou všechny její špatné vlastnosti a nedobré chování. Ke třem spiklencům se přidá i dvorní dáma Cecilka a Káča nakonec souhlasí s tím, že se chce změnit k lepšímu. Janek si tedy princeznu bere na převychování k sobě do chalupy, kde ji nemá kdo sloužit ani oblékat ani vařit a všechny tyto úkony tedy připadají pouze na její hlavu. Káča ale vytrvá a zkoušku vydrží a my se dovídáme o poutu, které se během Káčiných útrap vytvořilo mezi ní a Jankem. K veliké radosti přichází Cecilka s radostnou zprávou přímo od pana krále, že se svatbou princezny a Janka souhlasí. Víla Vševědka, která celý příběh provázela, ale na její kouzla se nikdy nedostalo se nakonec radostně stává kmotrou a její čarování již nebude nikdo potřebovat, protože Káče je již šťastná...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Scénáře

(Eliška Rubešová, 21. 3. 2018 9:28)

Zdravím ze Slavkova u Brna a mám prosbu. Mohli by jste mi poskytnout scénáře Sněhové královny a Ulhané proncezny pro práci s naším Divadelním kroužkem s dětmi prosím?
S pozdravem Eliška Rubešová
rubesova@seznam.cz