Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sněhová královna

Sněhová královna je nová loutková pohádka nejen pro nejmenší diváky, jak by se na první pohled mohlo zdát, nýbrž pohádkový příběh pro celou rodinu. Představení obsahuje prvky černého divadla či “laterny magiky“, mystičnosti a chladnosti severských zemí.

Na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena ji volně zdramatizoval Lukáš Paleček, který jí vtiskl nový rozměr. Kouzelnou hudbu, která doprovází příběh složila Michaela Akubžanová, která zajišťuje i samotný hudební doprovod představení.Scénu a loutky vytvořili Lukáš Paleček, Šárka Palečková j.h. a Kateřina Melicharová j.h., světla ovládá Josef Beránek, soubor si neurčil konkrétního režiséra, spolehl se na známé přísloví „více hlav více ví“, každý tak mohl zasáhnout do celkové podoby svým dílem.

V pohádce se Vám představí Marie Ospalíková jako Sněhová královna, Vendula Kulhavá jako Kay, Lucie Škařupová jako Gerda, Lukáš Paleček jako havran, Dina Gočaltovská jako rybka a Petra Gahurová/Pavla Tušerová/Hana Fischerová jako Finka a Laponka.

V chudé podkrovní světničce žijí Kay a Gerda. Z jejich lásky jim rozkvete vprostřed zimy krásný růžový keř. O tento keř má zájem Sněhová královna, která si ale lstí sísto keře odnese Kaye na svůj ledový zámek. Gerda je velice smutná ze ztráty svého nejlepšího přítele a rozhodne se jej zachránit z moci Sněhové královny. Vydává se na strastiplnou cestu, kde potkává nové přátele – havrana, rybku, sněžné víly Finku a Laponku a mnohé další, pomocí kterých se nakonec dostane až na ledový zámek a s pomocí největšího lidského kouzla, kterému se říká LÁSKA nakonec vysvobodí Kaye ze zajetí Sněhové královny.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hojky!

(Bobby, 3. 12. 2006 20:09)

Ahojky lidi!
Myslíte, že tu sněhovku nějak dáme dohromady?